Start Planning
Neatkarības atjaunošanas diena

Neatkarības atjaunošanas diena 2024, 2025 un 2026

Latvija Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu svin katru gadu 4. maijā. Šie svētki atzīmē dienu 1990. gadā, kad Latvijas Republika atjaunoja tās neatkarību pēc Padomju Savienības sabrukšanas.

GadsDatumnsDienaSvētki
20244. maijssestdienaNeatkarības atjaunošanas diena
20254. maijssvētdienaNeatkarības atjaunošanas diena
20264. maijspirmdienaNeatkarības atjaunošanas diena
Lūdzu, ritiniet līdz lapas apakšdaļai iepriekšējo gadu datumi.

Sākotnēji Latvija pasludināja savu neatkarību 1918. gadā, kas starptautiski tika atzīta divus gadus vēlāk. Tomēr, 1940. gadā Padomju Savienība iebruka Latvijā, apgalvojot, ka tā ir iekļauta tās robežās zem Molotova – Rībentropa Pakta. Valsts kļuva par Latvijas Padomju Sociālistisko Republiku.

1980. gados Mihails Gorbočovs ieviesa reformas visā Padomju Savienībā. Šīs reformas noveda pie dažādu Padomju republiku, tai skaitā Latvijas, aktīvas kustības. Latvijā notika plašas demontrācijas, vienas no pirmajām, lai sāktu spiest uz neatkarību. 1990. gada 4. maijā Latvija pasludināja, ka tās neatkarība ir atjaunota.

Neatkarības atjaunošanas deklarācija bija svarīgs solis Latvijas vēsturē. Tas nodrošināja Latvijas Republikas turpinājumu no laika pirms Otrā Pasaules kara. Cilvēki nekad neatdeva savu brīvību un daudzi zaudēja dzīvības cenšoties atgūt neatkarību.

Iepriekšējie gadi

GadsDatumnsDienaSvētki
20234. maijsceturtdienaNeatkarības atjaunošanas diena
5. maijspiektdienaNeatkarības atjaunošanas svētki
20224. maijstrešdienaNeatkarības atjaunošanas diena