Start Planning
Proklamēšanas diena

Proklamēšanas diena 2019 un 2020

Latvija ieguva savu neatkarību 1918. gada 18. novembrī. Tagad, katru gadu šajā datumā, visā valstī tiek svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas diena.

GadsDatumnsDienaSvētki
201918. novembrispirmdienaProklamēšanas diena
202018. novembristrešdienaProklamēšanas diena

Latvijas Republikas proklamēšanas diena atzīmē Latvijas Republikas neatkarības deklarāciju no krievu un vāciešu okupācijas. Šī brīvība tika iegūta 1918, gada 18. novembrī, tieši pēc Pirmā Pasaules Kara beigām.

Valsts saglabāja neatkarīgu stāvokli līdz sākās Otrais Pasaules karš, kad Padomju Savienības spēki ieņēma un okupēja valsti 1940. gadā. Līdzīgi kā citas Baltijas republikas, pilnīga valsts neatkarība no Padomju Krievijas nenotika līdz Aukstā Kara beigām. Tā rezultātā ir vēl vieni neatkarības svētki, kas notiek katru gadu 4. maijā, tos sauc Latvijas Republikas Neatkarības Deklarācijas pasludināšanas diena.

Katru gadu visā valstī 18. novembrī notiek vairāki pasākumi. Rīgā šī diena tiek svinēta ar ikgadējo gājienu no rīta un tad vietējie noliek ziedus pie Brīvības Pieminekļa. Šis ir pasākums, kurā piedalās Latvijas prezidents, kā arī citi nozīmīgi valdības pārstāvji.

Pēcpusdienā Nacionālie Bruņotie spēki rīko parādi, kad notiek 11. novembra krastmalā. Vakara gaitā Latvijā, tiklīdz noriet saule, ir vairāki lāpu gājieni un svētki galvaspilsētā Rīgā beidzas ar krāšņu salūtu virs Daugavas.

Accept